top of page
תגובות מטופלים

מיד לאחר הרצאת הפתיחה שאורי נשא בגונן לפני כמה שנים, הבנתי שיש כאן אדם המדבר בהגיון מעשי וניסיון רב ומסביר את עקרונות התנועה. אצל כל המורים/מדריכים/מנחים להתעמלות, שבשיעוריהם השתתפתי במשך השנים, תמיד זה היה הדגמה לביצוע התרגילים וקצת הערות לתיקון ביצוע לא נכון, ואם רציתי לזכור תרגילים כדי לבצעם בעצמי בבית תמיד צריך היה להתאמץ לזכור או לרשום את התרגילים. מכיוון שאורי מסביר כל תרגיל ומבהיר בדייקנות מהו עקרון התנועה או התנוחה ומדוע חשוב להחזיק לדוגמא את גב כף היד על הרצפה או בעצם מהו העקרון הפיזיקלי אשר גורם בתנוחה מסוימת לקשת בגב התחתון, קל לחזור על התרגילים ולבצעם נכון. יחד עם התרגילים בקבוצה אורי גם מבהיר באיזה תנועות או תנוחות שאנו רגילים לעשות ביום-יום, מאותם עקרונות, חשוב לעשותן בצורה המסוימת וכך אנחנו נמנעים מלבצען בצורה מזיקה, ואז -כאשר מפנימים את העקרונות נמשיך השיעור כל הזמן. הרבה מאוד "מפגעים" גופניים שהרפואה הקונבנציונלית מתייחסת אליהם בצורה "מסחרית" = תרופות וניתוחים, השתפרו ואפילו נפתרו גם בעזרת טיפוליו הפרטניים של אורי (כמובן בתרומת המטופל בביצועם גם בעצמו בין הפגישות). אני מעיזה להציע לכל אחד הנזקק לפיזיותרפיה, או לניתוח, להתייעץ תחילה, או במקביל עם אורי כדי למזער את נזקי הקונבנציה הרפואית. הדברים הם בעצם פשוטים והגיוניים וחבל שלא כל אחד שחשובה לו בריאותו יתן לעצמו את האפשרות לזכות בידע והניסיון שאורי צבר ומוכן להנחיל לכל אחד. תודה לך אורי, על הדבקות במטרה והסבלנות בהנחלת נסיונך.

 

רֹני - גונן

תודה לך אורי, על הדבקות במטרה והסבלנות בהנחלת נסיונך.

כפות הרגליים כבר לא כואבות לי. הכרתי את אורי עתריה בהמלצת שכן שראה את הליכתי הבעייתית והמאוד כאובה. הוא אמר לי: "רק אורי יכול לעזור לך". ואכן צדק. בפגישתנו הראשונה, שנערכה במסגרת שיעורי התעמלות קבוצתיים, סיפרתי לאורי שאני סובלת מכאב בכרית כף רגל שמאל, כאב שהקשה עלי את ההליכה. עשיתי כל מה שיעצו לי יועצים שונים עד אז, אך ללא הועיל. אפילו המורה להתעמלות, שהתעמלתי בהדרכתה 30 שנה בנאמנות, אמרה לי שלפעמים אין ברירה וצריך ניתוח. כך אמר גם האורטופד שהמליץ לי על ניתוח. למזלי הגעתי אל אורי לפני הניתוח המתוכנן. לאחר מבט קצר בכפות רגליי אמר לי אורי בפשטות: "אם תעשי מה שאלמד אותך לעשות, לא תזדקקי לשום ניתוח". בליבי לא האמנתי לו, אך בחרתי לבצע בנאמנות את מה שלימד אותי. ואכן "נס משמיים". תוך שבועות בודדים חלף הכאב. מאז (6 שנים) אני מתמידה בתרגול יומי לכפות הרגליים. אין לי מילים להודות לאורי על התרגילים הפשוטים וההגיוניים שלימד אותי. תודה רבה. אורי, יישר כוח.

 

הדסה בן דרור (80)

אין לי מילים להודות לאורי על התרגילים הפשוטים וההגיוניים שלימד אותי.

אורי הוא אחד האנשים היחידים בעולם, ובכלל זה רופאים אורטופדים, שבאמת באמת מכירים את הוראות היצרן של גוף האדם.

"אני מכיר את אורי משנת 1988, עוד מתקופת מועדון הספורט ברמת השרון כשהוא עבד שם. התחלתי להשתתף בשיעורים שלו ומאז אני איתו. כשעברתי לכאן פניתי להנהלת הבית, הסברתי להם את חשיבות השיעורים של אורי ואני שמח שאורי איתנו. אורי הוא אחד האנשים היחידים בעולם, ובכלל זה רופאים אורטופדים, שבאמת באמת מכירים את הוראות היצרן של גוף האדם. בזכות השיטה של אורי אני מרגיש מצוין. אני שומר על כושר והמצב הגופני שלי טוב.

 

 יורם אלרון (81)

אורי הוא בעיני איש מקצוע מעולה עם כושר אבחנה יוצא מן הכלל והבנה פנטסטית בנושא מבנה הגוף, התנועה, הנשימה וכו.

שמי ורדה, אני בת חמישים מתגוררת באזור השרון וסובלת מבעיה מורכבת שחלק ניכר ממנה היא בעיה אורתופדית. פניתי לאורי עתריה לפני כשלוש שנים בעקבות המלצות חמות של אנשים שהשתתפו בשיעורי התעמלות שהעביר וטענו שיש בשיעורים שלו "משהו מיוחד ואחר". ראשית הכרותינו הייתה באמת כשהצטרפתי לשיעור כזה והתרשמתי מרמת תשומת הלב האישית שקיבלתי למרות שהייתי חלק מקבוצת מתעמלים גדולה. תשומת הלב הפכה השתוממות ממש כאשר בסוף השיעור ניגש אלי אורי ואבחן את בעייתי בדייקנות . מאותו זמן ולמשך כשנה הפך אורי ל"מאמני האישי". הוא יצר עבורי מערכת תרגול יומיומית שהפכה לחלק בלתי נפרד מסדר היום שלי. סדרת התרגילים השתנה בהתאם להתקדמותי, כשאורי מוודא לכל אורך הדרך את הביצוע הנכון. אורי הוא בעיני איש מקצוע מעולה עם כושר אבחנה יוצא מן הכלל והבנה פנטסטית בנושא מבנה הגוף, התנועה, הנשימה וכו. בנוסף לכך, הכל נעשה בחן ובנעימות ועם תושייה רבה ההופכת כל בקבוק, כיסא ושרפרף בסביבה למשרתים את המטרה… התרגול שיפר מאוד את הרגשתי והפחית מאוד את כאבי הגב מהם סבלתי. היום התרגול הוא חלק בלתי נפרד מסדר היום שלי וההשפעה על איכות החיים שלי היא אדירה. העבודה עם אורי קידמה אותי למקום אחר מבחינה פיזית וכפועל יוצא גם מבחינת ההרגשה הנפשית.

 

ורדה טל

אני בטוחה שפריצת דיסק פעם שלישית – נמנעה.

אורי היקר, אנשים משמעותיים משאירים חותם אדיר לפעמים מבלי שאפילו הם מודעים לכך. ואתה עבורי אחד מאלו שהטביעו חותם בכל רמ"ח אברי ושס"ה גידי. מזה כשנתיים אנחנו לא מתראים בפועל. אך אני מרגישה חובה נעימה לספר לך שאתה אתי מידי יום ביומו. להזכירך, המליץ עליך בפני עובד, שאמר לי עליך: "את מה שאורי לא יכול לעשות, אף אחד לא יוכל." עובד ידע עד כמה אני סובלת מכאבי גב תחתון. הייתי סקפטית. אבל לאור ניסיונו אתך ותיאוריו את עבודתך, החלטתי שאין לי כבר מה להפסיד. אני אחרי 2 ניתוחים של פריצת דיסק, פלטפוס נוראי, שיתוק בכף הרגל שנגרם כתוצאה מפריצת דיסק וגם עודף משקל, לאור כל אלה לא העזתי "להתמסר" לכל אחד. אך הפעם עובד שכנע ואני העזתי והתקשרתי אליך. ברור היה לי בזמנו, עת נפגשנו אחת לשבוע, שעלי "להכין שיעורים" ואמנם מידי יום התאמנתי, כך שהגעתי לפגישה בינינו גמישה יותר, עם שאלות על “,החומר הנלמד" ועם ציפייה ללמוד עוד תרגילים שיקלו על גבי הרצוץ. א ב ל מה שחשוב יותר מכך, וזו הסיבה שאני כותבת לך, הוא העובדה. שאני עדיין מתמידה. יום יום מידי בוקר אני מקדישה לעצמי את הפינוק היומי. התרגילים שלמדת אותי הפכו לשגרת יומי. אני בטוחה שפריצת דיסק פעם שלישית – נמנעה. אני מרגישה טוב: בלי כאבי גב, בלי הקרנות כאב לרגל בלי שום זכר להיסטוריה הרפואית שלי. ועוד מילה אחת – עקרונות התזונה שהנחלת לי - מיושמים. ואתה בוודאי לא תתפלא אם אגלה לך שגם רזיתי. תודה לעובד, אך תודה מקרב לב לך, אורי ששיפרת את איכות החיים שלי ללא הכר. אפשרויות התקשורת אתי נמצאים בידי אורי. 

 

ורד יציב

אין לי שום ספק שמי שיתמיד בעבודה עם אורי יעבוד נכון יותר, ימנע מנזקים לגב ומכאבי גב ויוכל להגיע להישגים טובים יותר בעבודה עם גופו.

מזה כמה שנים אני עוקבת אחר עבודתו של אורי עם אנשים הסובלים מכאבי גב מסיבות שונות. עבודתו של אורי ראויה לציון, בזכות הבנתו העמוקה את מבנה גוף האדם בכלל והגב בפרט ובזכות שיטת ד״ר כלב המשמשת בסיס לעבודתו הוא הצליח לעזור למטופלים רבים להתגבר על כאבי גב שסבלו מהם, לאנשים אחרי תאונות להשתקם ולאנשים רבים לשמור על יציבה נכונה. אין לי שום ספק שמי שיתמיד בעבודה עם אורי יעבוד נכון יותר, ימנע מנזקים לגב ומכאבי גב ויוכל להגיע להישגים טובים יותר בעבודה עם גופו.

 

 ארנה לוין

שלום אורי. פגשתי אותך לפני כשנה וחצי במסגרת שישה מפגשים בהדרכה אישית. אין לך מושג כמה אני מצטערת שלא פגשתי אותך לפני כארבע שנים כאשר גופי החל לשדר כאבים ועוד יותר מכך לפני ארבעים שנה. שאולי אז הייתי מצליחה בגילי היום (63) להמשיך ולקיים את הפעילות הגופנית/ספורטיבית לה הייתי רגילה. נהגתי לשחק טניס כארבע פעמים בשבוע והליכות רגליות בשבילי הרים גבוהים ומפותלים במשך כמה ימים רצופים. לכך הקדשתי את עיקר זמני לאחר פרישה מעבודתי. במקביל התעמלתי פילאטיס פעמיים בשבוע ועוד אימון בחדר כושר. לפני כארבע שנים החלו כאבים בגב תחתון עם הקרנה לרגל שמאל עד הקרסול וגב כף הרגל. כל פעילותי הגופנית שתיארתי לעיל פסקה באחת. בדיקות רפואיות העלו שיש לי מספר בילטי דיסק בעמוד השדרה. במשך שנתיים פניתי בזה אחר זה למיטב המומחים בתחום: רופאים אורטופדים, מומחי פיזיותרפיה, מומחה ברפואה סינית ואוסטיאופט. כשדבר לא עזר עברתי שלושה טיפולים פולשניים של רופא מומחה לטיפול בכאב. הכאב נשאר וכל ניסיון לעשות מאמץ גופני כלשהו, כגון הליכה מתונה של שניים, שלושה ק"מ, הגביר אותו מאוד. כל אותו זמן אמרה לי חברתי שגרה בשאר-ישוב בגליל, שהיא מתעמלת אצלך וסיפרה לי על גישתך הכוללת ומומחיותך רבת השנים. כשדבר לא עזר, אספתי את עצמי מתוך מצב הרוח הקשה לתוכו שקעתי ויצרתי איתך קשר. במשך שש פגישות העברת לי את עקרונות התנועה לפיהם אתה נוהג, לימדת אותי איך ללכת נכון, איך לעמוד נכון איך להתכופף ולהזדקף ועוד הרבה. העיקר, בנית לי תכנית לתרגול יומיומי במשך שעה וגם הצטרפתי לפגישה שבועית במסגרת קבוצתית בהדרכתך. כעת מהכאב עדיין לא השתחררתי לחלוטין, אבל השתחררתי מהחרדה שכל מאמץ גופני יגביר אותו. הידיעה שתרגילי המתיחות ישמרו את הכאב ברמתו הנסבלת ושהעניינים תחת שליטה, מאוד מרגיעה. אני רוכבת על אופניים או הולכת במשך שעה בכל יום, ובעיקר מבצעת כמו דוסית אמיתית את התרגול היומי. בעוד שבוע אנסה להצטרף לטיול פתיחת העונה של קבוצת מיטיבי לכת שהייתי ממייסדיה וממנהיגיה במשך שלושים שנה. על הכל תודה תודה תודה.

 

אתי גורן

במשך שש פגישות העברת לי את עקרונות התנועה לפיהם אתה נוהג, לימדת אותי איך ללכת נכון, איך לעמוד נכון איך להתכופף ולהזדקף ועוד הרבה.

אורי מורה לחיים בחיים אדם פוגש מורים רבים! חלקם סתמיים וחלקם מעולים! אבל אתה אורי דייקן מאין כמוך! מעביר את הידע כל כך בהיר ומובן בעברית רהוטה! אורי אתה הקרוב ביותר לאמת ! סליחה: אתה האמת לאמיתה בתחום התנועה למניעת כאבים עתידים! ובהפעלת הגוף ביום יום. כל שיעור איתך זה מאמץ לא קל, אבל זו חוויה אדירה עם תוצאות! בכל שיעור מקבלים ממך הסברים להפעלת הגוף וטיפים לחיים, מבחינתי כמורה לחינוך גופני אתה המורה לחיים שלי!!!!!!

 

בברכה מנשה דבי

אתה האמת לאמיתה בתחום התנועה למניעת כאבים עתידים!

תודה לקדוש ברוך הוא ותודה לך שליחו הנאמן.

שלום אורי תודה לקדוש ברוך הוא ותודה לך שליחו הנאמן . התרגילים שנתת לי לעשות לפני שנה וחצי עוזרים לי בצורה מדהימה ,   ( לאחר שההיצע אצל כמה וכמה מטפלים ) אני ממליץ עליך לאנשים שסובלים מכאבים , אך הם מתעצלים לעבוד בשביל להיות בריאים . מחפשי קסמים שיעזרו להם ברגע . שוב תודה השם יברך אותך בשמחה יישר כח.

 

יורם פרנדיאן מראש פינה

bottom of page